Emin Saraç’ın cenazesine katılan Bakan Koca tepki çekti!

Emin Saraç’ın cenazesine katılan Bakan Koca tepki çekti!

Cenaze ve nikahlara 30 kişi sınırı koyan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da kararına uymadığı görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her seferinde ‘evlerinizde kalın’, ‘kalabalıktan uzak duralım’, ‘sosyal mesafeye uyalım’ derken kendisi yine söylediklerini yerle bir eden bir cenaze törenine katıldı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası Muhammed Emin Saraç’ın cenazesinde ortaya çıkan fotoğraflar sosyal medyada ciddi tepki görüyor.
‘Sokağa çıkma kısıtlaması’nın olduğu gün düzenlenen cenaze töreninin iğne atsan yere düşmeyecek şekilde kalabalık olmasını eleştirilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da cenazede olduğu kareler ortaya çıktı. Törene; AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da katıldı.

Cenazede ortaya çıkan fotoğraf karelerinde, daha önce cenaze ve nikahlara 30 kişi sınırı koyan Sağlık Bakanlığı’nın kararına da uyulmadığı görüldü.

İşte Fahrettin Koca’nın cenaze ve nikahlara getirmiş olduğu o kısıtlama:

#

SENDE YORUM YAZ